V hlavní roli – krepový papírSdílet na sociálních sítích

Krepový papír má skvělé vlastnosti, krásně se s ním pracuje a dá se z něho vykouzlit spoustu parádních věcí.

Cíle:

  • rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky (koordinace a rozsahu pohybu, dýchání, koordinace ruky a oka apod.), ovládání pohybového aparátu a tělesných funkcí
  • rozvoj, zpřesňování a kultivace smyslového vnímání, přechod od konkrétně názorného myšlení k myšlení slovně-logickému (pojmovému), rozvoj paměti a pozornosti, přechod od bezděčných forem těchto funkcí k úmyslným, rozvoj a kultivace představivosti a fantazie

Očekávané výstupy:

  • ovládat koordinaci ruky a oka, zvládat jemnou motoriku (zacházet s předměty denní potřeby, s drobnými pomůckami, s nástroji, náčiním a materiálem, zacházet s grafickým a výtvarným materiálem, např. s tužkami, barvami, nůžkami, papírem, modelovací hmotou, zacházet s jednoduchými hudebními nástroji apod.)
  • záměrně se soustředit na činnost a udržet pozornost

Co jsem zasel, to sklidím

Pomůcky: noviny, tavná pistole, papírová lepící páska, nůžky, krepový papír, květináč

Postup: Nejprve si z novin vytvarujeme tvar zeleniny, který pak přilepíme páskou. Zkusíme si na místě, kde vyrůstá stonek, udělat malý ďolíček na zabalení krepového papíru. Z barevného krepového papíru si vystřihneme dva obdélníky nebo čtverce tak velké, abychom do něj noviny zabalili. Pokud zvolíme světlejší krepový papír, mohou noviny prosvítat. Proto jsou lepší dvě vrstvy krepového papíru. Může se stát, že nám někde bude papír odstávat, proto použijeme lepidlo na zafixování tvaru. Pomocí tavné pistole přilepíme ze zeleného krepového papíru stonek do ďolíčku. K dokončení můžeme zeleninu zasadit do malého květináče, který vysteleme hnědým krepovým papírem.

Leze brouk přes palouk

Pomůcky: zbytek kartonu, odstřižky z časopisů, barevné papíry, nůžky, krepový papír, tavná pistole nebo lepidlo

Postup: Z kartonu si vystřihneme části brouka (hlavička, nohy, tělo, tykadla). Máme pak dvě možnosti. První je, že slepíme části k sobě a pomocí odstřižků, barevných papírů a samozřejmě krepového papíru zdobíme brouka. Druhá možnost je, že každou část ozdobíme zvlášť a poté slepíme dohromady. Můžeme brouky i pojmenovat.

Květina, která vydrží bez vody

(pro starší děti)

Pomůcky: krepový papír, nůžky, drátek, korálek, gumička, tavná pistole

Postup: Z barevného krepového papíru si vystřihneme několik stejných čtverců, které dáme na sebe a okraje lehce zastřihneme do oblouků. Tak si vyrobíme listy květu. Jemně zatočíme okraje každého okvětního lístku, abychom dodali autentičnost. Korálek provlékneme drátkem, který přehneme a připevníme stočením k drátku. Krepový papír ve tvaru menšího čtverce přetáhneme přes kuličku a upevníme zatím jen stlačením k drátku. Můžeme zvolit dvě vrstvy, aby neprosvítal drátek přetažený přes korálek. Z menších obdélníků si vyrobíme tenké válečky, které přehneme přes korálek a upevníme je gumičkou. Začneme skládat okvětní lístky postupně ke korálku a přilepíme jej pomocí tavné pistole. Drátek omotáme zeleným krepovým papírem a můžeme přilepit i několik lístků.

Autor: Justýna Zmeková


Reklama